رییس بیمارستان شهدای زاگرس در ابتدای این جلسه ضمن تبریک میلاد بزرگ بانوی اسلام حضرت زهرا(س) و بزرگداشت روز زن گفت: در دو روز گذشته با دوستان و همکارانی که از تهران آمده‌اند چند جلسه درباره مشکلات بیمارستان شهدای زاگرس ایلام برگزار کردیم که به امید خدا در سال آینده خیلی از این مشکلات در این بیمارستان حل خواهند شد.

دکتر موسی میرزائی با اشاره به اینکه سال 96 برای کارکنان و پرسنل بیمارستان شهدای زاگرس یک سال نسبتاً سختی بود اظهار کرد: ما در آستانه سال جدید هستیم و امیدوارم که برای ما سالی پربار و پر از موفقیت، در کنار تلاش و انگیزه بیشتر باشد، هرچند سال 96 بیمارستان با مشکلات عظیم مواجه بود و خستگی بسیار زیادی را در شما ایجاد کرد که وقتی این شادابی شما را در این جلسه می‌بینم امیدوار خواهم شد که این مشکلات در سال آینده کمتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: ما مشکلات و مسائل بیمارستان را در حضور نماینده‌های کارکنان بیمارستان به عزیزانی که از تهران آمده‌اند بازگو کردیم و قول مساعد را از این عزیزان گرفتیم که به امید خدا این مشکلات حل خواهند شد.

دکتر میرزائی با بیان این نکته که مشکل اصلی بیمارستان شهدای زاگرس در درجه اول مشکلات مالی است، افزود: برای رفع مشکلات مالی دو راه حل وجود دارد، اول اینکه یک شرکت هولدینگ یا یک موسسه از تهران، این بیمارستان را ساپورت و همراهی کند و به فکر این بیمارستان نوپا و مردمی باشند چون افراد زیادی تحت پوشش این بیمارستان هستند و تنها بیمارستان تامین اجتماعی استان است.

وی ادامه داد: مسئله دوم، خود ما یعنی پرسنل بیمارستان هستیم. این بیمارستان باید خودش سرپا بماند و شما باید این بیمارستان را سرپا نگه دارید و با کار و تلاش بیشتر پرسنل عزیز، می‌توان مشکلات بیمارستان را برطرف کرد لذا ما باید نسبت به بیمارستان احساس مسئولیت داشته باشیم و اگر هزینه‌ای را ولو بسیار کم از بیمارستان تلف کنیم، یک ضربه به بیمارستان وارد کرده شده است.

دکتر میرزایی ضمن اظهار این مطلب که از سال آینده از سیستم‌های ارزیابی کاملی برخوردار خواهیم شد، اضافه کرد: ما پرسنل را به دقت ارزیابی می‌کنیم و براساس آن تصمیم‌گیری می‌شود که چه کسی باید تشویق و چه کسی باید تنبیه شود.

میرزائی تصریح کرد: ما در مناسبت‌هایی مثل روز پرستار و روز زن کسی را به عنوان نمونه انتخاب نکردیم و اعلام کردیم که همه نمونه هستند چون کم کاری ندیدیم، نه اینکه تفاوت وجود نداشته باشد چون همه جا تفاوت وجود دارد و افراد با هم فرق دارند اما امسال تصمیم بر این بود که همه را یک جور نگاه کنیم ولی سال آینده اینگونه نخواهد بود و نیروهای خوب و کارآمد معرفی خواهند شد و اگر هم تنبیه در کار بود با درج در پرونده به همه معرفی می‌شود.

وی اشاره ای هم به آمار بیماران داشت و گفت: آمارها نشان داد که امسال را به خوبی پشت سر گذاشتیم و نمودارها رو به بالا و رو به رشد بوده است و سیر صعودی داشته‌ایم. با وجود بعضی از کارشکنی‌ها و ناملایماتی که برای بیمارستان به وجود آمد هم‌چنان سیر صعودی خود را حفظ کرده‌ایم و راندمان ما بالا رفته که این نتیجه کار و زحمات شما پزشکان و پرسنل بیمارستان است و انتظار من این است که در سال آینده این وضعیت خیلی بهتر شود.

میرزائی در پایان صحبت‌هایش گفت: از اعضای هیئت مدیره که در این مدت همراه ما بوده‌اند و شرکت فعال در برنامه‌های ما داشته‌اند تشکر و قدردانی می‌کنم.

معاون هماهنگ کننده موسسه میلاد سلامت سازمان تامین اجتماعی هم در این مراسم اظهار کرد: بیمارستان‌های تامین اجتماعی با حق بیمه اقشار مختلف جامعه از جمله کارگرانی اداره می‌شود که با دستان پینه بسته هزینه‌ی بیمه را پرداخت می‌کنند، بنابراین باید افراد شاغل در این بیمارستان تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم به کار بگیرند.

میرحسین سیدزاده با اشاره به مشکلات بیمارستان تامین اجتماعی ایلام، گفت: شاید برخی مشکلات مالی وجود داشته است اما نباید در خدمت‌رسانی به مردم وقفه ایجاد شود و خدای ناکرده به خاطر سهل‌انگاری چند نفر عملکرد یک مجموعه 3 هزار نفری زیر سوال برود.

سیدزاده ادامه داد: سال گذشته در چنین روزی این بیمارستان نبود اما خوشبختانه امروز به مردم استان خدمات‌رسانی می‌کند و مورد اعتماد مردم است و با تلاش پرسنل بیمارستان این خدمات‌رسانی بیشتر و اعتماد مردم هم افزون‌تر خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های حضرت زهرا(س) ابراز امیدواری کرد شاهد الگوبرداری زنان و دختران جامعه اسلامی از سیره‌ی آن حضرت باشیم.

در پایان این مراسم از تعدادی از زنان شاغل در بیمارستان شهدای زاگرس تجلیل شد.

19 اسفند 1396

لینک خبر