پیام

زندگی معلم بزرگی است.

درس هایی می آموزد که در هیچ کتابی نیست و در هیچ دانشگاهی تدریس نمی شود.

آنها که به کتاب ها و نوشته ها بسنده کردند و مغرور شدند از درس های بزرگ زندگی محروم شدند و بسیار آسیب دیدند

 

با رسانه ها

رئیس بیمارستان شهدای زاگرس در مورد وضعیت کنونی این بیمارستان و نوپا بودن آن، گفت: این بیمارستان بیش از نصف جمعیت استان را برای خدمات‌دهی تحت پوشش دارد و از زمانی که مسئولیت آن را برعهده گرفتم و در طول کمتر از سه ماه، هم از لحاظ ساختار پرسنلی و هم از لحاظ مالی پیشرفت خوبی داشته و درصد اشغال تخت از 13 درصد به 63 درصد رسید.

دکتر «موسی میرزایی» در گفت و گو با ایسنا، منطقه ایلام، با اشاره به اینکه اتاق‌های عمل و درمانگاه‌های تخصصی بیمارستان نیز در این مدت، فعال شده‌اند، اظهار کرد: با بخشنامه صادره اواخر مدیریت رئیس قبلی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، همکاری پزشکان متخصص با بیمارستان منع و در کار آن خلل ایجاد شد ولی در حال رایزنی هستیم که این مشکل حل شود و با شناختی که از مدیریت جدید دانشگاه و همکارانشان داریم به حل موضوع امیدواریم.

میرزایی در مورد صحبت‌های اخیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر اینکه این دانشگاه تعهدی در قبال تأمین پزشکان بیمارستان شهدای زاگرس ندارد، افزود: کسی نگفته است که مسئولیت قانونی دارند اما حقیقت این است که بخشنامه منع کار پزشکان «دو کا» شامل بیمارستان تأمین اجتماعی نمی‌شود و دیگر اینکه وقتی پزشکان متخصص، وقت اضافه داشته باشند و امکانات بیمارستان و تعداد زیاد بیماران نیازمند به تخصص آنها هم وجود داشته باشد چرا باید این ناهماهنگی‌ها باعث زیان قشر ضعیف جامعه شود.

رئیس بیمارستان شهدای زاگرس در پاسخ به این سوال که برای حل این مشکل چه پیگیری و اقداماتی انجام گرفته است، اضافه کرد: ما در مرحله اول، چندین جلسه و مکاتبه با رئیس دانشگاه علوم پزشکی داشته‌ایم که ایشان جهت رفع این مشکل، قول همکاری دادند و همچنین با استاندار ایلام هم ملاقات داشتیم که قرار شد ایشان نیز از طریق وزارتخانه، پیگیر موضوع باشند.

میرزایی با ذکر این نکته که نمایندگان استان هم در جریان موضوع قرار گرفته‌اند، عنوان کرد: همچنان که برخی از این عزیزان در زمان آغاز بکار بیمارستان نقش فعال و پررنگی داشته‌اند انتظار این است که اکنون هم برای رفع این مشکل اقدام لازم را انجام دهند.

وی که از سهامداران بیمارستان قائم(عج) نیز است در مورد لیستی که اخیراً در فضای مجازی در مورد کارانه‌های نجومی منتشر شده است، گفت: کارانه نجومی، اصطلاحی است که سال‌ها در این بیمارستان رواج داشته است.

رئیس بیمارستان شهدای زاگرس در پاسخ به این سوال که چرا برخی افراد که نام آنها در این لیست وجود دارد در مصاحبه با رسانه‌ها آنرا تکذیب می‌کنند، تصریح کرد: از خودشان بپرسید که چرا تکذیب می‌کنند ولی به نظر من جای تکذیب ندارد چون این کارانه‌ها مربوط به یک یا دو ماه نیست که با پنهان کاری یا تکذیب بتوان افکار عمومی را قانع کرد و سال‌هاست که ادامه داشته است.

میرزایی ادامه داد: عزیزان گفته‌اند که بیمارستان خصوصی است و درآمد آن هم آزاد است. بله، بیمارستان خصوصی است ولی همین آقایان، پزشک رسمی بیمارستان دولتی هستند، چرا درآمد ماهیانه آنها یک دهم این میزان منتشر شده نیست و مگر می‌شود با کارانه متعارف و قانونی به این درآمد رسید؟

وی در پاسخ به این سوال که چه دستگاهی باید به این مسأله ورود کند؟ گفت: اول دانشگاه علوم پزشکی که متأسفانه در دوره مدیریت قبلی بسیار بد اداره می‌شد و توان برخورد با چنین تخلفاتی را نداشت و مدیریت جدید هم هنوز ورود نکرده و دیگر نهاد هم سازمان نظام پزشکی است که باز هم متأسفانه در اختیار افراد ذی‌نفع این لیست منتشر شده است، البته تا آنجا که من اطلاع دارم سازمان امور مالیاتی هم می‌تواند به دلیل کتمان مالیاتی به این مسأله ورود کند و سازمان بازرسی هم که کاملاً حق تحقیق در این باره را دارد.

21 بهمن 1396

لینک خبر

نوشتن دیدگاه


Template Design:Dima Group

 ارائه خدمات درمانی پیشرفته در یک محیط آرام، پویا و کارآمد مبتنی بر پایبندی به ارزش های انسانی در مجتمع پزشکی آسیا

اطلاعات تماس

تلفن محل کار: 08433368280

تلفن مدیریت سایت: 08433368590

سامانه پیامک: 30007227001199

آدرس: ایلام- خیابان آیت اله حیدری - خیابان نهضت سوادآموزی- مرکز پزشکی آسیا

info@dr-mirzaei.ir

drmirzaei@iran.ir

شبکه های اجتماعی