پیام

زندگی معلم بزرگی است.

درس هایی می آموزد که در هیچ کتابی نیست و در هیچ دانشگاهی تدریس نمی شود.

آنها که به کتاب ها و نوشته ها بسنده کردند و مغرور شدند از درس های بزرگ زندگی محروم شدند و بسیار آسیب دیدند

 

با رسانه ها

29 سال است که روزهای حماسه و خون را پشت سر نهاده‌ایم و اینک در سایه مقاومت، پایداری و ستیز بی‌امان و به یادماندنی قهرمانان شهادت‌طلب، در ویرانه‌های بجامانده از جنگ تحمیلی، مظاهر آبادانی و سازندگی را که ثمره تلاش ملّتی مقاوم است بر می‌افرازیم و به دنیا می‌گوییم: «ما می‌مانیم و فرو نمی‌شکنیم.»

بی‌شک تداوم حیات شرافتمندانه همراه با آزادگی در جهانی که همواره دستخوش دغدغه‌ها و اضطراب‌هاست از خودگذشتگی صدچندان می‌طلبد و امتی که در طول چهارده قرن در برابر تندبادهای بی‌ترحم روزگار، چون کوهی استوار و بشکوه برجای ایستاده، راز ماندگاری را نیک می‌فهمد و خوب می‌داند که چگونه از ارزش‌های اعتقادی و ملّی خود پاسداری کند.

ما هرگز فراموش نمی‌کنیم روزگاری را که مردان پرصلابت با تن‌پوشی از ایمان و عقیده، جان را در طبق اخلاص نهاده و میدان‌های مین و انفجار را درنوردیده و هستی خود را تقدیم آسمان کردند.

هشت سال دفاع جانانه ملّت در برابر تجاوز وحشیانه دشمن متجاوز، منشأ غرور ملّی پایان‌ناپذیری برای مردم سلحشور ایران گردید و باعث شد که توطئه مشترک شرق و غرب برای به زانو درآوردن ملّت بزرگ ایران به فرصتی برای اثبات توانمندی‌های اسلام و انقلاب و کشور تبدیل شود.

رشادت‌های جوانان برومند ایران زمین، انقلاب و نظام را بیمه کرد و نشان داد که با داشتن پشتوانه مردمی و در پرتو حاکمیت اسلام و وحدت نیروها می‌توان هر دشمن خیره‌سری را ناکام ساخت.

عرصه دفاع مقدس، زمینه‌ای بود برای ظهور قهرمانانی که هشت سال جنگ نابرابر تحمیلی را به دفاعی مقدس تبدیل کردند و در آن خصلت‌های جوانمردی، از خودگذشتگی، خودباوری و شهادت‌طلبی را به منصه ظهور رسانیدند.

فرزندان رشید ایران زمین از غزل عرفان و مثنوی حماسه، قصیده مقاومت سرودند و هر کدام از آنها خورشید تابناکی بر تارک آسمان ایران اسلامی و چراغی فراراه آیندگان این مرز و بوم شدند.

وارثان دفاع مقدس، عزت جهاد را با ذلت در خانه نشستن عوض نمی‌کنند، ایستادگی آنها نشستگان تاریخ را به قیام وا می‌دارد و این پیام بزرگ دفاع مقدس است.

هشت سال دفاع مقدس گنجینه‌ای پربار از زیباترین تصاویر ایثار، شهادت، تعهد و دینداری دلیرمردان و شیرزنانی است که در راه دفاع از دین خود و کیان و شرافت این مرزو بوم، جان خویش در طبق اخلاص نهادند و ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام حسین(ع) را پس از گذشت قرن‌ها لبیک گفتند تا مبادا حافظان جهل و تاریکی بر منادیان حق و حقیقت بتازند و نقشه‌های شوم خود را عملی سازند.

تقارن مطلع مهر و هفته دفاع مقدس با ماه محرم اباعبدالله الحسین(ع)، زیباترین جلوه عشق و ایثار برای رسیدن به مقام قرب الهی، فرصتی ارزشمند برای تبیین فرهنگ عاشورایی و ایامی برای تفکر بیشتر در فلسفه قیام عاشوراست تا حکایت افتخارآفرینی رزمندگان دوران دفاع مقدس را به عنوان برترین دانش‌آموختگان مکتب عاشورا درک کرده و از سطر سطر آن، درس رشادت و آزادگی فراگیریم.

فرا رسیدن ماه مهر و مودت و آغاز هفته دفاع مقدس را که با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مقارن شده است را گرامی می‌داریم.

نوشتن دیدگاه


Template Design:Dima Group

 ارائه خدمات درمانی پیشرفته در یک محیط آرام، پویا و کارآمد مبتنی بر پایبندی به ارزش های انسانی در مجتمع پزشکی آسیا

اطلاعات تماس

تلفن محل کار: 08433368280

تلفن مدیریت سایت: 08433368590

سامانه پیامک: 30007227001199

آدرس: ایلام- خیابان آیت اله حیدری - خیابان نهضت سوادآموزی- مرکز پزشکی آسیا

info@dr-mirzaei.ir

drmirzaei@iran.ir

شبکه های اجتماعی